O naszej kancelarii


 

Założyciele Kancelarii Legal Alliance – Paweł Derlikowski i Radosław Domalewski, współpracują razem nieprzerwanie od 2008 roku, kiedy to wspólnie świadczyli usługi prawne dla jednej z największych kancelarii w naszym kraju. O chęci dalszej współpracy adwokatów zadecydowały wspólne zainteresowania prawne, a także wzajemnie zrozumienie i dobrze układająca się współpraca. Połączenie doświadczenia, zaangażowania i indywidualnego podejścia, jakie każdy z partnerów nabył pracując na początku swojej kariery w rodzinnych kancelariach, dało fenomenalny rezultat. Obecnie Paweł Derlikowski i Radosław Domalewski rozbudowali swoją Kancelarię Adwokacką. W skład zespołu wchodzą prawnicy, którzy specjalizują się w różnorodnych gałęziach prawa. Dzięki ogromnej, nieustannie poszerzanej wiedzy całego zespołu, Kancelaria Adwokacka Legal Alliance – Paweł Derlikowski i Radosław Domalewski jest w stanie świadczyć usługi o najwyższej jakości i kompleksowo spełniać wszystkie oczekiwania swoich Klientów.

Nasz zespół

kancelaria prawna warszawa śródmieście

Paweł Derlikowski


p.derlikowski@legalalliance.pl
​ +48 501 050 573


Adwokat, specjalizuje się w obsłudze prawnej polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych w zakresie danych osobowych,  prawa farmaceutycznego, prawa obrotu preparatami chemicznymi, w szczególności środkami ochrony roślin. Współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Ochrony Roślin oraz Polskim Stowarzyszeniem Rolnictwa Zrównoważonego “ASAP”. Posiada uprawnienia doradcy środków ochrony roślin. Jest autorem jedynego na polskim rynku komentarza do ustawy o środkach ochrony roślin.
Posiada bogatą praktykę w prowadzeniu procesów sądowych, w tym przed sądami arbitrażowymi, oraz w postępowaniach administracyjnych. Reprezentuje przedsiębiorców w sporach dotyczących prawa pracy oraz prawa konkurencji i własności intelektualnej. Biegle włada językiem angielskim.

kancelaria prawna warszawa śródmieście

Radosław Domalewski


r.domalewski@legalalliance.pl
+48 604 788 704


Radosław Domalewski, adwokat,  specjalizuje się w prowadzeniu postępowań cywilnych, a także administracyjnych i sądowo-administracyjnych. Reprezentuje klientów w licznych postępowaniach sądowych z zakresu prawa cywilnego oraz gospodarczego. Doradza podmiotom gospodarczym, w szczególności firmom rodzinnym, w ramach ich bieżącej obsługi prawnej.
Główne obszary zainteresowań to prawo zobowiązań, prawo administracyjne.
Absolwent Centrum Prawa Amerykańskiego przy Uniwersytecie Warszawskim oraz Studium Farmakoekonomiki Marketingu i Prawa Farmaceutycznego organizowane przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej.
Podejmuje się prowadzenia spraw pro bono, gdy wymaga tego interes Klienta. Członek rady Fundacji Scolar.

kancelaria prawna warszawa śródmieście

Małgorzata Domalewska


​m.domalewska@legalalliance.pl
+48 22 629 03 32


Radca prawny, zajmuje się głównie zagadnieniami z obszaru prawa własności intelektualnej oraz prawa mediów i reklamy. Jej zainteresowania koncentrują się między innymi na prawie autorskim, a także ochronie dóbr osobistych. Od samego początku swojej kariery doradzała wiodącym producentom telewizyjnym i filmowym oraz nadawcom telewizyjnym, a także agencjom reklamowym.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego.

kancelaria prawna warszawa śródmieście

Filip Domagalski


f.domagalski@legalalliance.pl
+48 22 629 03 32


Adwokat Filip Domagalski w 2006 r. ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Jest absolwentem Szkoły Prawa Amerykańskiego prowadzonej wspólnie przez University of Florida Levin College of Law i Uniwerystet Warszawski.
W latach 2007-2011 odbywał Aplikację Adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. W roku 2012 został wpisany na listę Adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie. Od roku 2007 pracownik i współpracownik renomowanych firm prawniczych. Z Kancelarią Legal Alliance współpracuje od 2013 r. Posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu klientów w postępowaniach sądowych i administracyjnych.
Specjalizuje się w prawie rodzinnym, prawie karnym oraz szeroko rozumianym prawie cywilnym, w szczególności w prawie nieruchomości, prawie spadkowym oraz dochodzeniu wierzytelności.

kancelaria prawna warszawa śródmieście

Beata Merlewska Budzik


bmbudzik@legalalliance.pl
+48 22 629 03 32


Radca prawny, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uprawnienia do wykonywania zawodu adwokata uzyskała w 1998 r. i od tego czasu prowadziła Kancelarię Adwokacką. Od września 2017 r. wykonuje zawód radcy prawnego.
Posiada bogate doświadczenie w dziedzinie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, układów zbiorowych pracy, optymalizacji struktur zatrudnienia oraz kadry menedżerskiej. Zajmuje się także sprawami z zakresu prawa gospodarczego, cywilnego i administracyjnego. Reprezentuje osoby fizyczne i osoby prawne, krajowe i zagraniczne w negocjacjach, przy zawieraniu ugód, w sporach sądowych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prawa cywilnego i prawa gospodarczego.
Jest autorką wielu publikacji:

 • „Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Prawo spółek handlowych” z serii Warszawski Zbiór Pism, Wydawnictwo C.H. BECK,  Warszawa – 2002 r.
 • Wydanie 2 „Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Prawo spółek handlowych” z serii Warszawski Zbiór Pism, Wydawnictwo C.H. BECK, Warszawa – 2004 r.
 • redakcja merytoryczna Wydania 2 „Prawo gospodarcze” z serii Warszawski Zbiór Pism, Wydawnictwo C.H. BECK,  Warszawa – 2004 r.
 • Prawo upadłościowe i naprawcze, edycja pierwsza z serii Kodeks System, Wydawnictwo C.H. BECK, Warszawa – 2005 r.

Włada językiem polskim (ojczystym) i angielskim.

Jak usługi możemy zaoferować?

Naszym klientom oferujemy pomoc w sprawach dotyczących:

 • prawa cywilnego;
 • prawa karnego;
 • prawa spadkowego
 • windykacji;
 • prawa pracy;
 • prawa rodzinnego;
 • prawa gospodarczego;
 • prawa administracyjnego;
 • prawa korporacyjnego.

Kancelaria Adwokacka prowadzi obsługę prawną zarówno osób fizycznych jak i firm. Zalety Kancelarii Adwokackiej Legal Alliance – Paweł Derlikowski i Radosław Domalewski to przede wszystkim:

 • kompleksowa obsługa Klientów;
 • wykwalifikowana kadra specjalistów zaznajomionych z różnymi gałęziami prawa;
 • pełne zaangażowanie całej kadry;
 • nieustannie doszkalanie zespołu;
 • indywidualne podejście do każdego Klienta;
 • możliwość konsultacji telefonicznych oraz konsultacji on-line.

Zapraszamy do skorzystania z usług Naszej Kancelarii Adwokackiej. Gwarantujemy, że otrzymacie Państwo usługę prawniczą o najwyższej możliwej jakości, a wykwalifikowany zespół w całości spełni wszystkie Państwa oczekiwania.
Jesteśmy prężnie rozwijającą się kancelarią, świadczymy usługi prawne na rzecz klientów indywidualnych oraz biznesowych. Specjalizujemy się w różnych dziedzinach prawa – m.in. rozwodach czy obsłudze klientów biznesowych.

Derlikowski Domalewski i Wspólnicy Adwokacka Spółka Komandytowa
Józefa Piłsudskiego 18 lok.3
08-110 Siedlce

e-mail: office@legalalliance.pl

tel: +48 22 629 03 32

pon. - pt.
9:00 - 18:00