Obsługa prawna osób fizycznych


 

Adwokaci pracujący w Naszej Kancelarii Adwokackiej w Siedlcach z największą dbałością i profesjonalizmem podchodzą do każdego Klienta. Specjalizujemy się kompleksowej obsłudze prawnej osób fizycznych. Możecie być Państwo pewni, że zgłaszając się do Naszej Kancelarii, otrzymacie rozwiązanie wszystkich problemów prawnych, jakie mogły stanąć na Państwa drodze.

Osoba fizyczna – o kim mowa?

Warto zaznaczyć, że w polskim prawie brak jest obecnie definicji, która z dokładnością opisuje kim jest osoba fizyczna. Mimo tego zaznaczone zostało, że w chwili urodzenia, każdy z nas otrzymuje zdolność prawną. Co to w praktyce oznacza? Otrzymanie zdolności prawnej stanowi, że każdy z nas, niezależnie od płci, wieku czy stanu zdrowia, jest osobą fizyczną. Co za tym idzie, każda osoba fizyczna ma zdolność prawną, w zakresie zarówno obowiązków, jak i praw. Podsumowując, każdy z nas od pierwszego dnia swojego życia, jest uczestnikiem stosunków prawnych. Istotny jest jednak podział ze względu na zdolność do czynności prawnych. Wyróżniamy tutaj bowiem:

 • ograniczoną zdolność;
 • pełną zdolność;
 • brak zdolności.

kobieta rozmawia z prawnikiem
Ograniczona zdolność przysługuje osobom od trzynastego do osiemnastego roku życia, a także tym, którzy zostali częściowo ubezwłasnowolnieni. Osoby, o których mowa mogą w pełni wykonywać czynności w codziennym życiu. Jednak w przypadku pozostałych czynności, są one zależne od decyzji opiekunów prawnych, kuratora bądź rodzica. Pełną zdolność każdy z nas uzyskuje w dniu swoich osiemnastych urodzin. Osiągnięcie pełnoletności zapewnia nam całkowitą możliwość do wykonywania wszystkich czynności prawnych. W niektórych przypadkach sąd decyduje o ubezwłasnowolnieniu osoby. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy osoba zagraża sobie lub innym. Ubezwłasnowolnienie powoduje, że dana osoba nie ma żadnych zdolności do czynności prawnych, a decyzje podejmuje za nią przedstawiciel ustawowy bądź opiekun. Brak zdolności do czynności prawnych mają także osoby poniżej trzynastego roku życia.

Pomoc prawna dla osób fizycznych

Każda osoba fizyczna może skorzystać z pomocy prawnej Naszej Kancelarii w Siedlcach. Obsługa prawna osób fizycznych obejmuje między innymi:

 • sprawy spadkowe;
 • sprawy podatkowe;
 • sprawy karne;
 • sprawy rodzinne;
 • sprawy pracownicze;
 • dochodzenie odszkodowania i zadośćuczynienia.

prawnicy ściskają dłonie
W kwestii spraw spadkowych, zajmiemy się zarówno sprawami dotyczącymi podziału spadku, jak i pomocą w przygotowaniu i sporządzeniu testamentu, czynnościami związanymi z jego podważeniem, a także przeprowadzimy negocjacje spadkowe. Nasi adwokaci sporządzą dla Państwa pisma procesowe, przeprowadzą przez procedurę odrzucenia spadku, a także przygotują do rozprawy sądowej dotyczącej spadku. Pomagamy naszym Klientom w sprawach podatkowych na każdym ich etapie. Dzięki pomocy naszych adwokatów, Klienci mogą z powodzeniem uniknąć decyzji Sądu, która będzie dla nich niekorzystna. Doradzamy także w przypadku postępowań egzekucyjnych oraz zabezpieczających. Obsługa prawna osób fizycznych obejmuje także sprawy z prawa karnego oraz rodzinnego. Zajmiemy się skuteczną obroną naszego Klienta w Sądzie i zrobimy co w naszej mocy, aby uzyskać jak najmniej dotkliwy wyrok. Pomożemy także w sprawach rozwodowych, alimentacyjnych, o ustalenie rodzicielstwa, o ograniczenie praw rodzicielskich czy ustalenie kontaktów z dzieckiem. Nasi prawnicy Państwu pomoc prawną w przypadku problemów w zakresie prawa pracy. Zajmiemy się między innymi, sprawami dotyczącymi bezprawnego wypowiedzenia, pomożemy także w zakresie uzyskania odszkodowania oraz sporządzimy odwołanie od wypowiedzenia jakie otrzymał nasz Klient. Nasza Kancelaria zajmuje się także pozyskiwaniem odszkodowania i zadośćuczynienia. Możecie Państwo liczyć na naszą pomoc w zakresie odszkodowania za wypadek przy pracy, odszkodowań komunikacyjnych, dotyczących naruszenia dóbr osobistych, błędów lekarskich czy śmierci bliskiej osoby.

Kompleksowa obsługa prawna na każdym etapie sprawy

Nasi adwokaci zapewniają indywidualne podejście do każdego Klienta. Kompleksowa obsługa prawna, jaką świadczymy w Naszej Kancelarii, obejmuje:

 • konsultację wstępną;
 • dokładną analizę sprawy;
 • przedstawienie Klientowi kosztów prowadzenia sprawy oraz możliwości i szans na wygraną

Jeśli zdecydują się Państwo podjąć współpracę z Naszą Kancelarią gwarantujemy rzetelne, profesjonalne i aktywne podejście do Państwa sprawy. Przez cały czas jej trwania, nasi adwokaci będą z Państwem w kontakcie, informując o wszystkich pojawiających się kwestiach, koniecznych decyzjach i podjętych działaniach. Na każdym etapie sprawy gwarantujemy pełną dyskrecję. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby byli Państwo usatysfakcjonowani ze współpracy z naszymi adwokatami.

Jesteśmy prężnie rozwijającą się kancelarią, świadczymy usługi prawne na rzecz klientów indywidualnych oraz biznesowych. Specjalizujemy się w różnych dziedzinach prawa – m.in. rozwodach czy obsłudze klientów biznesowych.

Derlikowski Domalewski i Wspólnicy Adwokacka Spółka Komandytowa
Józefa Piłsudskiego 18 lok.3
08-110 Siedlce

e-mail: office@legalalliance.pl

tel: +48 22 629 03 32

pon. - pt.
9:00 - 18:00